Circular GIR 04/2018 Festa Gironina dels Escacs
Darrera actualització el 04 Maig 2018
La Festa Gironina dels escacs 2018 se celebrarà a les instal·lacions del Restaurant La Temporada, al C/Montnegre 62, 17180 Vilablareix de Girona.

Telf–972233050 (http://www.restaurantlatemporada.cat/)

El diumenge, 17 de juny de 2018, i s’estructura d’acord amb el següent horari:

A les 10 hores: primera ronda del Campionat Individual de Ràpides. (Arribada dels esportistes al local de joc a les 9:30 hores)
Cap a 11:30 hores: després de la sisena ronda, descans.
A les 12 hores: comença la setena ronda del Campionat.
A les 14 hores: dinar.
A 16:30 hores: “reunió Informativa / Assemblea de Clubs” al mateix recinte.
A les 18 hores: finalització de la diada.

Tots els horaris són aproximats i poden variar de 15 a 30 minuts, exceptuant l’inici del Campionat.

INSCRIPCIONS

Les inscripcions es tramitaran mitjançant FORMULARI abans del 15 de juny de 2018 a les 19.00 hores.

Es podran inscriure tots els esportistes en actiu que tinguin la llicencia per la FCE .

Mes tard d’aquesta data no queda garantida la inscripció.

El preu de les inscripcions és:

10 € per als esportistes que no es quedin a dinar.
18 € per als esportistes que es quedin a dinar. L’import de la inscripció inclou el dinar que serà servit en el mateix local on es juga.
18 € per cada acompanyant que no jugui el torneig i es quedi a dinar.
El dinar serà amb el sistema de Menú que el comensal decidirà entre el proposat pel restaurant a primera hora. (Hi haurà un pica-pica i sis segons a triar-ne un).

Si la inscripció i el pagament es fa abans del dia 8 de juny de 2018, el preu del dinar (per esportistes i acompanyants), serà de 15 € per persona.

Cal fer el pagament de la inscripció al compte de la Federació Catalana d’Escacs ES89 2100 1033 3202 0013 0574 indicant el nom i dos cognoms de l’esportista i/o de l’acompanyant. (S’aconsella portar el justificant de l’ingrés el dia de joc per evitar problemes).

DATA I LLOC

Se celebrarà el proper 17 de juny (diumenge) al Restaurant La Temporada, al Carrer Montnegre 62, 17180-Vilablareix , (Girona) Telf–.972 233 050

(http://www.restaurantlatemporada.cat/)

RITME I HORARI DE JOC

El sistema de joc serà suís a 10 rondes, al ritme de 3 minuts més 2 segons per jugada. La competició començarà a les 10 hores.

AVALUACIÓ

El Campionat individual de ràpides serà vàlid per a Elo FCE ràpid i Elo FIDE blitz.

PREMIS

Hi haurà trofeus:

Per al campió absolut. El guanyador assolirà el títol de Campió Provincial de Ràpides de Girona 2018.

Per al sub-campió i per al tercer classificat.

Trams d’Elo Ràpid (Català)

Al campió i subcampió del tram de fins a 1650
Al campió i subcampió del tram 1651 – 1800
Al campió i subcampió del tram 1801 – 1950
Al campió i subcampió del tram 1951 – 2050
Al campió i subcampió del tram 2051 – 2200
També hi haurà trofeus:

Aquest trofeus seran acumulables amb la resta.

Per al millor Sub-16, per al millor sub-14, per al millor sub-12, per al millor sub-10 i per al millor sub-8 (que ostentin tal condició a la temporada esportiva 2018)

Per al millor veterà (amb llicència de més de 60 anys a la temporada 2018).

Trofeu a la millor fèmina.

Per optar al títol i als trofeus, caldrà tenir la llicència per algun Club d’Escacs de la Territorial de Girona.

Qualsevol cosa no descrita, el director del torneig i l’àrbitre tindran l’última paraula.

DINAR

Durant el dinar i a la seva cloenda, es procedirà a l’entrega dels guardons obtinguts durant la temporada, que estan relacionats a l’annex.

REUNIÓ INFORMATIVA / ASSEMBLEA DE CLUBS

En el mateix Restaurant, a les 16:30 hores, es convoca a tots els presidents/presidentes, o els seus representants, dels clubs de la Delegació Territorial de Girona per tal de tractar els següents punts:

Informe del Delegat
Exposició de les novetats a la Territorial.
Torn obert de paraula.
El Delegat Territorial i el seu equip

Albert Badosa Romanyó

TROFEUS QUE S’ENTREGARAN DURANT LA FESTA:

LLIGA CATALANA 2018

CATEGORIA PREFERENT DE GIRONA

Campió: C.E. Santa Eugènia

Segon: C.E. Hostalric

Tercer: C.E. Figueres

CATEGORIA PRIMERA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Olot

Segon: C.E. Gerunda

Tercer: C.E. Sant Gregori

CATEGORIA SEGONA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Guixolenc

Segon: C.E. Olot C

Tercer: C.E. Olot D

CATEGORIA TERCERA CATEGORIA DE GIRONA

Campió: C.E. Hostalric

Segon: C.E. Fornells

Tercer: C.E. Guixolenc

CAMPIONAT D’ACTIUS DE GIRONA

” V CIRCUIT GIRONI 2017 ”

Campió Absolut: Jordi Cuadras Avellana (C.E. Figueres)

Subcampió Absolut: Àngel Mayor Sanchez (C.E. Cassà)

Tercers Absolut: F. Xavier Saurina Suñer (C.E. Gerunda) / Emili Colls Gelaberto (C.E. Figueres)

Trams ELO :

Fins a 1650

Campió: Enric Barraca Borozenets(C.E. Santa Eugènia)

Segon: Desert

Tercer: Desert

De 1651-1800

Campió: Carles Trias Punset (C.E. Santa Pau)

Segon: Àlex Garcia Moles (C.E. Santa Eugènia)

Tercer: Joan Moles Benali (C.E. Santa Eugènia)

De 1801-1950

Campió: Manel Romera Fernandez (C.E. Guixolenc)

Segon: Oscar Nahuel Roqueta (C.E. Santa Eugènia)

Tercer: Xavier Serrat Juanola (C.E. Santa Pau)

De 1951-2100

Campió: Jesus Moles Fuentes (C.E. Gerunda)

Segon: Robert Carlos Alvarez Martinez (C.E. Figueres)

Tercer: Albert Badosa (C.E. Santa Pau)

De 2101-2250

Campió: Desert

Segon: Desert

Tercer: Desert

RECONEIXEMENTS:

Biel Horta Gafarot (3r Classificat en el Campionat de Catalunya d’edats Sub-16) C. E. Gerunda

David Acevedo Egido (2n Classificat en el Campionat de Catalunya d’edats Sub-12) C. E. Alt Empordà

Club d’Escacs Santa Eugènia com a Subcampió de Catalunya de Preferent.

fShare