XI Obert d’escacs

XI OBERT D’ESCACS SANTA EUGÈNIA DE TER 2016

♦ LLISTA INSCRITS

Dins del II Festival Club d’escacs Santa Eugènia – De l’1 al 5 d’agost de 2016

—————————————————————————————————–

El torneig resta obert a tots els jugadors amb llicència federativa en vigor per a l’any 2016 i és vàlid per a Elo Fide ,Feda i FCdE

Les bases i característiques que el regiran són les següents:

 

DIES I HORARI DE JOC de DILLUNS A DIVENDRES del 1 al 5 d’agost de 2016.

Les rondes es disputaran per les tardes ,de dilluns a divendres, dues rondes diàries.

Totes les partides començaran a les 15,45.menys la primera ronda , El jugador que arribi passats 30 minuts perdera la partida per incompareixença.

DILLUNS        01 Agost           RONDA 1        16,00       RONDA 2       19,00 H

DIMARTS       02 Agost           RONDA 3        15,45       RONDA 4       19,00 H

DIMECRES     03 Agost          RONDA 5        15,45       RONDA 6       19,00 H

DIJOUS            04 Agost          RONDA 7        15,45       RONDA 8       19,00 H

DIVENDRES    05 Agost         RONDA 9        15,45

Al finalitzar les rondes 1-3-5-7 es deixaran 15 minuts per poder començar la següent.

LOCAL

El torneig es jugarà al local social del Club d’Escacs Santa Eugènia (Ctra. de Santa Eugènia nº146 de Girona) ”CAN NINETES”. El local està adaptat.

“LOCAL ESPAI MARFA A  10 MTS”.

SISTEMA I RITME DE JOC

El torneig es disputarà per sistema suís basat en valoració a 9 rondes. Per a l’elaboració del rànquing inicial, es tindrà en compte l’Elo Fide i Feda i Cat.

Els aparellaments es duran a terme amb el programa Swiss Manager.

El ritme de joc s’estableix en 60 minuts + 30 segons d’ increment per jugada per a cada jugador.

No es permetrà l’avançament de cap partida a les dues darreres rondes.

A la resta, caldrà l’autorització del director i de l’àrbitre del torneig.

El director del torneig és el Sr.Andreu Cortada Llach i l’àrbitre el Sr. Jesus Caballero  Maitin (AC)

Bie zero punts ,maxim tres se’n podrán demanar un maxim de tres.

Els participants en el Festival autoritzen la publicació de les seves dades personals en els diferents mitjans de comunicació que l’organització consideri oportuns per a la necessària difusió de l’esdeveniment (llistats de resultats, classificacions, participants, partides, retransmissions, etc…)

DESEMPATS

 1r         Pel sistema Buchholz menys el més fluix (aplicant ajustament FIDE).

 2n        Pel sistema Buchholz amb tots els contrincants (aplicant ajustament FIDE).

 3r         Pel sistema progressiu acumulat.

 4rt        Pel major nombre de partides guanyades.

 5è        Pel resultat particular dels escaquistes empatats.

 6è        Per sortei

 INSCRIPCIÓ : SI HI HA MENYS DE 80 INSCRITS ELS PREMIS S’AJUSTARAN PROPORCIONALMENT AL NOMBRE D’INSCRITS

Les inscripcions es podran fer per telèfon al 615069656 (Jordi Vidal) ó per correu electrònic a o a jcmaitin@yahoo.es al tel.629977397 Jesus Caballero fins al Dilluns 01.08.16 a les 12.00 h

preu: 25 €uros.

Pot efectuar-se el pagament el mateix dia de començar la primera ronda.

COMITÈ ORGANIZADOR

Director del Festival: Andreu Cortada Llach

Adjunt organització: Jordi Vidal

Equip Arbitral: Àrbitre Principal Jesus Caballero

Comité de tres jugadors serà elegit a la primera ronda .

 

PREMIS 1.000 euros repartits.

General:

1er classificat: 250 euros més trofeu

2on classificat: 200 euros més trofeu.

3er classificat: 150 euros més trofeu.

Trams:

• Elo fins a 1799/ Elo 1800-1999/ Elo 2000 -2100:

• 1er. Classificat: 50€ + Trofeu

• 2on. Classificat: 30€ + Trofeu

Campio veterà : 20 E. més trofeo.

Només hi haurà premis si hi ha més de cinc jugadors per tram

-premis no acumulables.

-aforament per 100 jugadors

– Premis en metàl·lic amb 80 inscrits. Si no s’arriba a la xifra de 80 inscrits la direcció ho comunicarà abans de començar la primera ronda.

Lliurament de premis : al finalitzar la ronda 9 aproximadament a las 19.00 hores.