II Campionat d’edats

II Campionat d’edats

♦ LLISTA INSCRITS

Dins del II Festival Club d’escacs Santa Eugènia – De l’1 al 5 d’agost de 2016

——————————————————————————————————

ORGANITZA: Club Escacs Santa Eugènia i FCE

DIA: 2 i 3 d’agost de 2016 – DIMARTS matí 5 rondes i DIMECRES  4 rondes.

HORARI: De 10.00 a 14.00 hores

LOCAL DE JOC:

El torneig es jugarà al local social del Club d’Escacs Santa Eugènia ”CAN NINETES” – ESPAI MARFA. (Local adaptat per a minusvàlids)

CATEGORIES

Podran participar tots els esportistes que tinguin llicència federativa en vigor per l’any 2016.

SUB-8 SUB-10 SUB-12 SUB-14 SUB-16

Aforament de jugadors del II Campionat d’edats Santa Eugènia és de 100 persones

INSCRIPCIONS:

Import:

• 10€ havent fet ingrés bancari abans del 29 de Juliol / 15€ el mateix dia del campionat

Forma de pagament:

• Ingrés bancari c/c BBVA – IBAN: ES22 0182 8320 92 0201532697 (indicar nom i cognom)

Per fer la inscripció s’ha d’omplir el formulari. No s’acceptaran inscripcions que no es facin mitjançant el formulari.

 

 

ACREDITACIÓ:

Els esportistes hauran de portar un dels següents documents per verificar la seva edat:

DNI, llibre de família, o passaport.

SISTEMA DE JOC:

Suís a 9 rondes. Partides a 15 minuts més un increment de 3 segons per jugada.

Els aparellaments es realitzaran pel programa SWISSMANAGER.

No s’acceptaran reclamacions respecte els aparellaments publicats excepte els casos que l’àrbitre cregui convenients.

L’esportista que no es presenti a la primera ronda o qualsevol altre ronda de joc restarà eliminat de la competició.

El temps de tolerància per a la presentació de l’esportista davant del tauler és de 15 minuts des de l’inici de la ronda.

DESEMPATS:

• Buchholz -1 (amb ajust FIDE)

• Buchholz Total (amb ajust FIDE)

• Buchholz Mitjà (amb ajust FIDE)

• Progressiu sense anar a les últimes conseqüències

• Número de victòries

• Sorteig

Els tres primers sistemes de desempat es sortejaran un cop finalitzada la competició.

A efectes de desempat, s’utilitzarà l’oponent virtual com a ajust FIDE [C.04.5 General

Handling Rules – FIDE Handbook].

Cada categoría tindran que esser 25 inscrits com a minim si no fos el cas es juntaríem las categorías per ser 25 de minim els premis es donaran igualment per edats com esta establert.

RÀNQUING INICIAL:

L’ordre de rànquing dels participants es farà per ELO Català.

 

PREMIS:

Trofeu per als tres primers classificats de cada categoria SUB-8 SUB-10 SUB-12 SUB-14 SUB-16

• 1er classificat: Trofeu + llibre d’escacs

• 2on classificat: Trofeu + llibre d’escacs

• 3er classificat: Trofeu + clauer

Extres:

• Millors jugadores de cada categoria trofeu i clauer

• Premi als tres primers clubs classificats de cada categoria (puntuen els 3 millors classificats de cada club).

Un club no podrà guanyar més d’un premi a la mateixa categoria.

El lliurament de premis es farà quan finalitzi l’última ronda, (25 minuts un cop finalitza l’ultima partida.)

 

El lliurament de premis es farà quan finalitzi l’última ronda  (25 minuts un cop finalitza l’ultima partida.)

 

DIRECTOR DEL TORNEIG:

El director del torneig serà el Sr. Jordi vidal

COMITÈ DE COMPETICIÓ:

Arbit principal : Jesus Caballero

Arbit Auxiliar: Jordi Bigas

No hi haurà comitè de competició i les decisions de l’àrbitre seran inapel•lables.

 

ALTRES:

Servei de bar “Espai Marfa “ 20 mts de la sala de joc

 

OBSERVACIONS:

L’organització es reserva el dret de canviar el sistema de joc en funció del nombre d’esportistes inscrits.

La participació en aquest torneig suposa l’acceptació, per part de l’esportista, d’aquestes normes.

Vàlid elo català

 

Girona , 25 de febrer de 2016